تخت گاز
آنلاین ترین وبلاگ اتومبیل در ایران


بازدید : مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 24 آذر 1390
فراری 599xx نام مدل ارتقا یافته فراری 599gtb می باشد که در تاریخ 30 نوامبر 2011 در ردیف خودروهای مسابقه طراحی شد. فراری599xx که نسخه اصلی از مدل 599gtb شهری بود نسخه تکامل یافته از یک مدل خاص خودرو می باشد.
در اولین تصاویر انتشار یافته، دو دریچه در روی بالهای عقب خودرو برای تنظیم کاهش فشار بر روی محور عقب خودرو تعبیه شده است که بطور الکترونیکی باز و بسته می شوند و به پارامترهای خاصی بستگی دارند.
این پارامترها شامل زاویه چرخ فرمان، شتاب طولی، شتاب جانبی و سرعت خودرو که از طریق توابع کنترل الکترونیکی خودرو (eps, abs, scm and f1-trac) تعیین می شود. همراه با دستگاه پخش و لاستیک های پیرلی جدید کاهش فشار در 200 کیلومتردرساعت را به اندازه 300 کیلوگرم در حالت بسته دریچه و 440 کیلوگرم در حالت بسته افزایش می دهد.
توان خروجی خودرو به 552 کیلو وات و گشتاور 700 نیوتن برمتر افزایش می یابد. این امر به سادگی با تغییر مسیر لوله اگزوز به سمت کناره های آن انجام می گیرد. وزن این خودرو به میزان 35 کیلوگرم کاهش یافته و برای شتاب سریع تر در سرعت های متوسط به بالا دارای دنده نهایی کوتاهتر است.
لازم به ذکر است این خودررو در سال 2013 و 2012 تنها در دسترس مشتریانی قرار می گیرد که در برنامه توسعه و تحقیق اولیه این خودرو مشارکت نموده اند.
گفتنی است فراری 599xx در نمایشگاه خودروی بلوگنا که قرار است در سوم دسامبر برگزار گردد، رونمایی می شود.

ارسال توسط حسام
بازدید : مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 23 آذر 1390
کرایسلر اعلام کرد مدل دوج وایپر 2013 در نمایشگاه خودروی نیویورک رونمایی می شود. گفتنی است این نمایشگاه در آوریل 2013 برگزار می گردد.
این خبر در حالی منتشر شد که دوج وایپر به مدت یک سال غایب میدان بود و مقامات مسئول هیچ خبری در مورد این خودرو منتشر نکرده بودند. پس می توان پرسید که چه قدرتی در زیر کاپوت این خودرو پنهان شده است؟
شایعه دیگر در مورد این خودرو این است که طراحی آن براساس خودروی اسپورت برگرفته از فیات، شبیه آلفا رومئو سی 8 و یا مازروتی گران توریسمو صورت گرفته است. حتی برخی شایعات فراتر از این بوده و به تکنولوژی برگرفته از برخی مدلهای فراری در این خودرو اشاره دارند.
ممکن است صحت برخی از این فرض ها تایید شود اما به نظر نمی رسد این خودرو که در نیویورک رونمایی خواهد شد از هیچ خودروی اروپایی تقلید نموده باشد. اگرچه افزودن یک ورقه اضافی برای تصفیه خودرو در این ماشین قطعی به نظر می رسد ولی تضعیف ریشه وایپر توسط کرایسلر دور از ذهن است.

ارسال توسط حسام
آرشیو مطالب
نظر سنجی
به این وبلاگ چه امتیازی می دهید؟صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin