تخت گاز
آنلاین ترین وبلاگ اتومبیل در ایران


بازدید : مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 16 اردیبهشت 1389
شركت خودروسازی فراری برای تعامل بیشتر با مشتریان چینی‌اش سایت اینترنتی خود را برای نخستین بار در تاریخ حیات این شركت به زبان چینی نیز به نمایش درآورد.
سایت فراری تاكنون دارای سه زبان بود كه زبان چینی نیز به امكانات این سایت افزوده شد.
این موضوع ثابت می‌كند كه بازار خودرو چین برای فراری همچون دیگر خودروسازان بزرگ جهان اهمیت زیادی داشته و در این راستا تعامل با مشتریان چینی در اولویت قرار گرفته است.
فراری همچنین مدل 599 gto خود را نیز در نمایشگاه اكسپو شانگهای 2010 به نمایش گذاشته است. خودرویی كه چند روز پیش در نمایشگاه خودرو پكن 2010 نیز در معرض دید عموم قرار گرفته بود.
فراری نخستین خودرو تولیدی‌اش را در سال 1993 میلادی در بازار چین به فروش رساند.
این شركت از سال 2004 حضور تجاری خود را در بازار چین آغاز كرد. سال گذشته فراری موفق به فروش 200 دستگاه از محصولاتش در بازار چین شد.

ارسال توسط حسام
بازدید : مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 16 اردیبهشت 1389
دولت در راستای صیانت از خودرو‌های نفیس و قدیمی و جلوگیری از اسقاط این خودروها آیین نامه شناسایی و صیانت از خودرو‌های تاریخی را ابلاغ كرد.
هیئت وزیران بنا به پیشنهاد سازمان میراث فرهنگی ،‌ صنایع دستی و گردشگری آیین نامه شناسایی و صیانت از خودرو‌های تاریخی را تصویب كرد.
بر این اساس، خودرو‌های تاریخی به خودرو‌هایی اطلاق می‌شود كه ضمن حفظ اصالت از سلامت فنی كامل برخوردار باشد.انواع خودرو‌های تاریخی شامل خودرو‌های نفیس كه خودرو هایی كه بیش از پنجاه سال از تولید آن گذشته باشد و همچنین خودروهای قدیمی كه بیش از بیست و پنج سال از تولید آن گذشته باشد و از لحاظ طراحی و مهندسی ساخت و یا كاربردی بی نظیر باشد و همچنین خودرو‌های كه دارای بعد فرهنگی باشد، شامل این آئین‌نامه می‌شوند.
بر اساس این آیین نامه، كار گروهی با حضور نمایندگان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، ‌حفاظت محیط زیست، ‌تربیت بدنی، ‌نیروی انتظامی، ‌كانون جهانگردی و اتومبیلرانی و وزارت صنایع و معادن به منظور شناسایی مصادیق خودرو های تاریخی و اتخاذ تدابیر هماهنگی برای حفظ و صیانت از آنهاتشكیل می شود كه دبیرخانه كار گروه مذكور در كانون جهانگردی و اتومبیلرانی مستقر می شود.
این كارگروه وظایفی چون شناسایی، ‌تشخیص، دسته بندی و معرفی خودرو‌های تاریخی به مراكز مرتبط برای حفظ آنها با رعایت حفظ سرمایه مجموعه داران، تهیه لیست و معرفی خودروهای تاریخی برای صدور شناسانامه و پلاك توسط نیروی انتظامی و ابلاغ آن از طریق سازمان میراث فرهنگی و صنایع دستی گردشگری، تعیین مقدار كیلومتر تردد سالانه و ثبت در شناسنامه تاریخی خودرو و تدوین دستور العمل های اجرایی لازم و ارایه آن به مراجع ذی ربط قانونی در صورت لزوم را بر عهده دارند.
بر این اساس ، نیروی انتظامی موظف است برای خودرو‌های تاریخی شناسنامه تاریخی و پلاك خاصی را طراحی و مجوز تردد آن را صادركند.بر اساس این آیین نامه، صدور شناسنامه تاریخی و تصب پلاك تردد مشروط به اخذ معاینه فنی خودرو است.
معاینه فنی خودرو‌های تاریخی باید متناسب با ضوابط فنی زمان تولید آن انجام گیرد و دستگاه‌های متولی از رده خارج كردن خودرو موظفند نظر كار گروه شناسایی مصادیق خودروهای تاریخی را در از رده خارج كردن خودروها اخذ كنند.
این مصوبه از سوی معاون اول رئیس جمهور برای اجرا ابلاغ شده است.

ارسال توسط حسام
هنوز چند روزی بیشتر از پایان برگزاری نمایشگاه خودرو پكن ‌٢٠١٠ در چین نگذشته كه بار دیگر رویدادی این بار بسیار عظیم‌تر تعدادی از خودروسازان بزرگ جهان را دور هم جمع كرده است.
این بار خودروسازان جهان به همراه بسیاری از صنایع دیگر در نمایشگاه اكسپوی شانگهای چین دور هم جمع شده تا در فضایی عظیم به ارایه آخرین دستاوردهای خود بپردازند.
در همین راستا پژو سیتروئن، دومین خودروساز بزرگ فرانسه قصد دارد به زودی در اكسپوی شانگهای مدل مفهومی هیبریدی خود با نام متروپلیس را به نمایش بگذارد. این خودرو ویژه بازار چین طراحی شده است.
پژو سیتروئن در شانگهای چین مركز طراحی دارد. متروپلیس نیز در همین مركز طراحی شده است.
پژو سیتروئن به همراه تعداد زیاد دیگر از شركت‌های فرانسوی در غرفه فرانسه در نمایشگاه اكسپوی شانگهای محصولات خود را در معرض دید عموم می‌گذارند.
این خودرو هیبریدی دارای موتور تركیبی الكتریكی/بنزینی است. موتور این خودرو از نوع v6 دو لیتری بوده و دارای قدرتی معادل ‌٢٧٢ اسب بخار است. حداكثر قدرت موتور الكتریكی این خودرو نیز به ‌٩٧ اسب بخار می‌رسد.
چین دومین بازار بزرگ پژو سیتروئن در خارج از اروپا محسوب می‌شود.
نمایشگاه اكسپو شانگهای به مدت شش ماه در این شهر چین برگزار می‌شود.

ارسال توسط حسام
به فاصله چند روز پس از پایان نمایشگاه خودرو پكن 2010، جنرال‌موتورز مدل مفهومی جدید خود را در نمایشگاه اكسپو شانگهای 2010 نیز به نمایش گذاشت.
جنرال‌موتورز و شریكش شركت چینی صنایع خودروسازی شانگهای از خودروی مفهومی الكتریكی en-v در نمایشگاه اكسپوی شانگهای 2010 رونمایی كردند.
این خودرو مناسب بازار خودروهای شهری طراحی شده است. برآورد می‌شود كه تا سال 2030 میلادی حدود 60 درصد از جمعیت هشت میلیارد نفری جهان در مناطق شهری زندگی كنند. جنرال‌موتورز پیش‌بینی كرده در صورت عرضه en-v به بازار این خودرو با استقبال خوبی مواجه شود.
این خودرو قابلیت حمل دو سرنشین را داشته و سه مدل آن در نمایشگاه اكسپو شانگهای 2010 به نمایش درآمده است.
مدل ژیائو (به معنای لبخند) كه در استرالیا و توسط شركت جنرال‌موتورز هولدن طراحی شده است. مدل جیائو (به معنای غرور) كه توسط جنرال‌موتورز اروپا طراحی شده و مدل میائو (به معنای جادو) كه توسط مركز توسعه طراحی جنرال‌موتورز در كالیفرنیا طراحی شده است.
این خودروها در غرفه مشترك جنرال‌موتورز و شركت صنایع خودروسازی شانگهای به نمایش درآمده‌اند.
نام این خودرو مخفف عبارت electric networked vehicle بوده و از نوع اولتراكمپكت است. وزن این خودرو حدود هزار و 100 پوند است. طول این خودرو نیز كمتر از 60 اینچ است.
حجم بسیار كم این خودرو این امكان را به راننده می‌دهد كه بتواند در مسیرهای پرترافیك شهری تردد كرده و حتی در مسیرهای بسیار تنگ اقدام به پارك خودرو كند.
این خودرو دارای یك جفت موتور الكتریكی و موتور لیتیوم یونی است كه می‌توان آن‌را در خانه نیز شارژ كرد. با یك بار شارژ، این خودرو مسافت 25 مایل را می‌پیماید.
از نكات جالب این خودرو وجود سیستم رانندگی اتوماتیك است كه از طریق این سامانه خودرو بدون دخالت راننده به سمت مسیر موردنظر حركت می‌كند. البته نكته بد در مورد این خودرو این است كه حداكثر سرعت آن تنها 24 مایل در ساعت است. ممكن است حتی تا پنج دستگاه از این خودرو در یك پاركینگ با فضای متوسط هم جا شود.

ارسال توسط حسام
آرشیو مطالب
نظر سنجی
به این وبلاگ چه امتیازی می دهید؟صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin