تخت گاز
آنلاین ترین وبلاگ اتومبیل در ایران


بازدید : مرتبه
تاریخ : سه شنبه 7 دی 1389
مرد جوانی كه به سبك فیلم‌های پلیسی اقدام به سرقت خودروی یك زن جوان كرده بود دستگیر شد.
دختر جوانی عصر 16 آذر امسال با مراجعه به كلانتری 119 مهرآباد از سرقت مسلحانه خودرو سواری مزدا 323 خود توسط یك مرد جوان در خیابان شریعتی اعلام شكایت كرد.
با تشكیل پرونده مقدماتی و دستور نصرتی دادیار شعبه هفتم دادسرای جنایی تهران پرونده جهت رسیدگی تخصصی به اداره یكم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد و كارآگاهان اداره یكم در اولین اقدام خود تحقیقات پلیسی را از مالباخته آغاز كردند.
شاكی در توضیح این سرقت مسلحانه به افسر پرونده گفت: در ساعت 10 صبح روز حادثه در حالی كه مقابل در منزل‌مان واقع در محدوده خیابان شریعتی قصد سوار شدن به خودروام را داشتم شاهد صحنه تعقیب یك دستگاه خودروی پراید سفید رنگ توسط مرد جوانی كه مسلح به یك قبضه اسلحه كلت كمری بوده شدم.
وی ادامه داد: مرد جوان با صدای بلند به خودرو پراید در حال حركت ایست می‌داد و پشت سر پراید می‌دوید. با دور شدن خودروی پراید فرد مسلح به من نزدیك شده و خواست خودروام را جهت تعقیب فرد متواری در اختیارش قرار دهم. ابتدا مخالفت كردم، اما فرد مسلح به زور پشت فرمان نشست، در حالیكه قصد ترك محل را داشت من خیلی سریع سوار صندلی عقب شدم.
پس از طی مسافتی مرد مسلح با اظهار اینكه قادر به رانندگی نیست توقف كرد و از من خواست تا به جای او پشت فرمان خودرو بنشینم. به محض پیاده شدن از خودرو برای جابجایی، فرد مسلح بی‌درنگ با خودرو از محل متواری شد.
مالبلخته در ادامه اظهاراتش گفت: فرد مسلح در تمام مدت طوری وانمود می‌كرد كه مأمور است و در حال تعقیب یك متهم است. كارآگاهان پس از شنیدن اظهارات شاكی جهت ترسیم چهره فرضی سارق از طریق كارآگاهان تشخیص هویت پلیس آگاهی اقدام به تهیه چهره‌نگاری از متهم كردند.
در مرحله بعد و در جریان رؤیت تصاویر سارقان سابقه‌دار توسط مالباخته، تصویر یكی از متهمان سابقه‌دار كه چهره‌اش بسیار شبیه به سارق متواری بود به افسر پرونده معرفی شد.
كارآگاهان اداره یكم كه علاوه بر تصویر چهره‌نگاری شده متهم عكس یك متهم دیگر با تشابه زیاد در اختیار داشتند، در جریان تحقیقات میدانی بسیار و تلاش شبانه‌روزی، جوان 31 ساله‌ای را به نام داود 31 ساله در محدوده شهرستان شهریار شناسایی و كارآگاهان با هماهنگی قضایی و اخذ نیابت در تاریخ 21 آذر به شهرستان مذكور اعزام شدند.
شاكی در روزی كه كارآگاهان به شهریار اعزام شده بودند با مراجعه به اداره یكم اعلام كرد در روز جاری فرد ناشناسی با من تماس گرفته و گفته كه می‌داند خودروام در اطراف شهریار پنهان شده است.
با این اطلاعات و این كه مخفیگاه متهم مورد نظر نیز در شهریار شناسایی شده بود با استفاده از تحقیقات وسیع در شهریار و محدوده اطراف، مخفیگاهش در همان روز شناسایی شد.
در این هنگام با توجه به عدم حضور وی در محل فردی دیگر از دوستانش دستگیر و طی یك تحقیقات علمی و پلیسی از نامبرده، خودرو سرقتی در شهریار كشف و توقیف و به تهران منتقل شد.
در ادامه تحقیقات در همان روز داود نیز در خیابان هنگام شناسایی و طی عملیات ویژه دستگیر و به اداره یكم منتقل شد. متهم ابتدای دستگیری منكر ارتكاب هرگونه سرقت شد. در مواجهه حضوری صورت گرفته شاكی فرد دستگیر شده را به عنوان سارق شناسایی و معرفی كرد.
در نهایت متهم لب به اعتراف گشود و به سرقت خودرو از مالباخته اعتراف كرد و درباره اسلحه كمری زمان سرقت گفت: این اسلحه قلابی بوده و بعد از سرقت آن را دور انداخته‌ام.
سرهنگ حمیدرضا یاراحمدی جانشین پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: با توجه به احتمال سرقت‌های دیگر از سوی متهم دستگیر شده اقدامات همه جانبه جهت كشف سلاح، مهمات و همچنین سایر سرقت‌ها و جرائم ارتكابی احتمالی این متهم ادامه دارد.         


ارسال توسط حسام
بازدید : مرتبه
تاریخ : سه شنبه 7 دی 1389
موسسه ایمنی بازار خودرو در آمریکا اعلام کرد در سال 2010 میلادی شركت‌های فولکس واگن آلمان و شرکت‌های هیوندای موتورز و کیا موتورز کره جنوبی به عنوان تولید کننده ایمن‌ترین خودروها در دنیا شناخته شدند.
این سه برند سهم اعظم خودروهای خود را وارد بازار کشورهای صنعتی اروپایی و ایالات متحده آمریکا کرده‌اند‌. طبق گزارش‌های موجود این سه برند در سال گذشته کمترین شمار نقایص خودرو را داشته‌اند و در آزمایشات جاده ای کمترین آسیب را در حین تصادفات متحمل شده اند‌. پیش بینی می‌شود ارائه این گزارش سبب شود تا فروش خودروهای تولیدی این سه برند در تمامی‌دنیا افزایش پیدا کند‌. 


ارسال توسط حسام
بازدید : مرتبه
تاریخ : سه شنبه 7 دی 1389
مجله فوربس در تازه‌ترین گزارش خود به معرفی گران‌قیمت‌ترین خودروهای جهان پرداخت.
در این فهرست به نام خودروهایی اشاره شده كه قرار است سال آینده میلادی نیز روانه بازارهای جهانی شوند. بازارهای خودروهای گران‌قیمت و بسیار گران‌قیمت در سال جاری میلادی داغ بود؛ به طوری كه بسیاری از تولیدكنندگان خودروهای لوكس از افزایش فروش خود در بازارهای جهانی به ویژه بازارهای نوظهور در سال جاری خبر دادند.

نام 9 خودروی گران‌قیمت جهان به شرح زیر است:


1- بوگاتی ویرون سوپر اسپرت، 2.6 میلیون دلار

این خودرو سریع‌ترین خودروی تولید شده در جهان است. سرعت آن از مرز 268 مایل بر ساعت می‌گذرد. سرعت این خودرو در عرض 2.48 ثانیه از صفر تا 60 مایل بر ساعت می‌رسد.
موتور این خودرو از نوع w16 بوده كه هزار و 200 اسب بخار قدرت دارد. مصرف سوخت آن 37.3 لیتر در هر 100 كیلومتر ‌در مسیر شهری و 14.9 لیتر در هر 100 كیلومتر در مسیر اتوبان است.
2- كویینگ‌زگ آگرا، 1.5 میلیون دلار

آگرا در زبان سوئدی به معنای عمل كردن است. این خودرو نیز به معنای واقعی خودرویی عمل‌گرا محسوب می‌شود. بدنه این خودرو از فیبر كربنی و آلومینیوم ساخته شده و شكل ظاهری آن مانند خودروی مفهومی است كه شركت سوئدی كویینگ‌زگ 15 سال پیش آن‌را خلق كرد.
موتور این خودرو از نوع v8 با گنجایش 4.5 لیتری و قدرت 910 اسب بخار است.
سرعت این خودرو در عرض 3.1 ثانیه از صفر تا 100 كیلومتر بر ثانیه می‌رسد. كمتر از 20 دستگاه از این خودرو همه ساله فروخته می‌شود.
3- می‌باخ لندالت، 1.405 میلیون دلار

حداكثر سرعت این خودرو 287 مایل بر ساعت بوده و قدرت موتور آن نیز به 604 اسب بخار می‌رسد. موتور این خودرو از نوع 5.9 لیتری توربوشارژ شده v12 است.
مصرف سوخت این خودرو 13.3 لیتر در هر 100 كیلومتر در مسیر اتوبان و 11.1 لیتر در هر 100 كیلومتر در مسیر شهری است كه برای خودرویی در این سبك مصرف سوخت بسیار مناسبی محسوب می‌شود.
4- پاگانی زوندا سی9، 1.3 میلیون دلار

این خودرو دارای موتور شش لیتری v12 مرسدس بنز بوده كه 700 اسب بخار قدرت دارد.
شاسی این خودرو از كربن تیتانیوم ساخته شده است. تنها 40 دستگاه از این خودرو قرار است سال آینده میلادی ساخته شود.
5- اس.اس.سی اولتیمیت آئرو – وی، 750 هزار دلار

سرعت این خودرو در عرض تنها 2.77 ثانیه از صفر تا 60 مایل بر ساعت می‌رسد. حداكثر سرعت این خودرو 273 مایل بر ساعت بوده و موتور آن از نوع v8 با قدرت هزار و 287 اسب بخار است.
6- لبلانك میرابو، 728 هزار دلار

موتور این خودرو از نوع v8 سوپرشارژ شده بود كه قدرت آن به 700 اسب بخار می‌رسد. بدنه این خودرو از فیبر كربنی ساخته شده است.
حداكثر سرعت این خودرو 370 كیلومتر بر ساعت بوده، اما این خودرو قابل استفاده در خیابان‌ها است.
7- فراری sa آپرتا، 520 هزار دلار

این خودرو نوع تغییرپذیری فراری 599 است كه پاییز امسال در پاریس رونمایی شد. موتور این خودرو از نوع v12 661 اسب بخار قدرت دارد.
سرعت این خودرو در 3.5 ثانیه از صفر تا 60 مایل بر ساعت می رسد. تاكنون همه 80 دستگاه خودروی ساخته شده از این مدل فروخته شده است.
8- لامبورگینی مورسیلاگو lp670-4 سوپر ولوچه، 455 هزال دلار

موتور این خودرو از نوع v12 بوده كه 670 اسب بخار قدرت دارد. گنجایش موتور این خودرو 6.5 لیتر بوده و سرعت آن در عرض 3.2 ثانیه از صفر تا 60 مایل بر ساعت می‌رسد. حداكثر سرعت این خودرو 212 مایل بر ساعت است.
این خودرو سبك‌تر از مدل‌های قبلی خود بوده و به همین دلیل سرعت آن افزایش یافته است.
9- رولز رویس فانتوم دروپ هد كوپه، 447 هزار دلار

دارای موتور v12 تزریق مستقیم بوده و قدرت موتور آن به 453 اسب بخار می‌رسد. سرعت این خودرو در عرض 5.6 ثانیه از صفر تا 60 مایل بر ساعت می‌رسد.
حداكثر سرعت این خودرو 150 مایل بر ساعت است. مصرف سوخت این خودرو 19.3 لیتر در هر 100 كیلومتر در مسیرهای شهری و 9.4 لیتر در هر 100 كیلومتر در مسیرهای اتوبان است.
ارسال توسط حسام
آرشیو مطالب
نظر سنجی
به این وبلاگ چه امتیازی می دهید؟صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin