تبلیغات
تخت گاز - چرا مورسیه لگوها ناگهان منحرف می‏شوند؟
تخت گاز
آنلاین ترین وبلاگ اتومبیل در ایران


بازدید : مرتبه
تاریخ : پنجشنبه 2 اردیبهشت 1389
اخیراً مطلع شدیم که یک فرد ایرانی در یک حادثه با لامبورگینی مورسیه لگوی خویش جان خود را از دست داده است. وی 47 ساله و یک دندانپزشک موفق در ایالت کالیفرنیا بود. بخاطر کنجکاوی به گوگل رفته و پس از جستجوی نام ایشان و حادثه اینطور بنظر می‏رسد که وی با سرعت 40 مایل در ساعت در منطقه‏ای که حداکثر سرعت 55 مایل بوده رانندگی می‏کرده و هیچ دلیلی برای انحراف ناگهانی ماشین وی وجود نداشته است. پس از اندکی جستجو به لیست افرادی برخوردم که با لامبورگینی مورسیه لگو تصادف‏های مشابه داشته ولی شانس آورده‏اند‏ که زنده مانده‏اند تا برای بقیه بنویسند که ماشین بدون هیچ دلیلی ناگهان 90 درجه به سمت راست پیچیده است...برای كشف این ماجرا به ادامه
مطلب بروید... یکی از این افراد که در مونیخ رانندگی می‏کرده، ادعا می‏کند که سرعتش 220 کیلومتر بوده ولی در یک مسیر صاف قبل از رسیدن به یک پیچ ملایم ناگهان ماشینش به سمت راست می‏پیچد و وی بعد از 5 هفته از بیمارستان مرخص می‏شود. ظاهراً کوشش‏های وی برای محکوم کردن کمپانی لامبورگینی به جایی نمی‏رسد و حتی در ملاقاتی حضوری دوسال بعد از سانحه باز هم لامبورگینی هیچ مسئولیتی را قبول نمی‏کند.
راننده و نویسنده blog نیز نمی‏داند که چه چیز ممکن است باعث چرخش ناگهانی شود. سیستم awd که هر چهار چرخ را می‏چرخاند یا شکستن دیسک ترمز (وی دو ماه بعد از حادثه دیسک شکسته ماشین خود را در محل پیدا می‏کند). به هر حال عکس‏های زیادی که از لامبورگینی‏های تصادفی نشان داده شده، نشان می‏دهد که دارنده این خودروها باید مواظب باشند، چرا که این بلا امکان دارد سر ماشین آنها نیز بیاید.
 چندی پیش همسایه‏ای یک لامبورگینی مورسیه لگوی زرد رنگ اسپایدر را از دوبی آورده بود که غرش موتور 12 سیلندر آن در ساعات مختلف شبانه روز برای علاقه مندان  مایه آرامش ولی مطمئناً برای همسایگان دیگر باعث سلب آسایش بود. از صدای آن ماشین دیگر خبری نیست و ظاهراً ماشین باید به دوبی برگردانده شده باشد ولی داشتم سرانگشتی حساب می‏کردم که اگر کسی چنین ماشینی را برای 6 ماه خریداری کرده و بعد در بازار بد دوبی آن‏ را بفروشد و در زمان اقامت در ایران روزی 4ساعت با آن رانندگی کند، این رانندگی چیزی حدود ساعتی 200 هزار تومان برایش آب خواهد خورد.
نمی‏دانم اگر تمام شیشه‏های این نوع ماشین را آینه‏ای کنند، شیشه نیز قابل پایین رفتن نبوده و ماشین نیز کروکی نباشد چه تاثیری بر فروش آنها در بازار نمره موقت ایران خواهد داشت!

ارسال توسط حسام
آرشیو مطالب
نظر سنجی
به این وبلاگ چه امتیازی می دهید؟صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin