تبلیغات
تخت گاز - سمند هیبرید امسال وارد بازار می‌شود
تخت گاز
آنلاین ترین وبلاگ اتومبیل در ایران


بازدید : مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 8 تیر 1390
اولین محصول هیبرید ایران یعنی سمند هیبرید امسال وارد بازار می شود.
جواد نجم الدین - مدیرعامل ایران خودرو، تولید خودرو با موتور هیبرید را از راههای کاهش مصرف سوخت دانست و گفت: از جمله تکنولوژیهای مهم دیگری که در کاهش مصرف سوخت و سطح آلایندگی از اهمیت بسزائی برخوردار است، به‌کارگیری فن‌آوری هیبرید روی محصولات است که اولین خودروی هیبرید یعنی سمند هیبرید امسال وارد بازار می شود.
وی با بیان این‌كه اختصاص حداقل 50 درصد سبد محصولات عرضه شده به برند داخلی در سند استراتژی توسعه صنعت خودرو در افق 1404 هدفگذاری شده است، گفت: این اهداف فرصتی طلایی برای ارتقای صنعت خودرو است و ایران خودرو برنامه وسیعی در این زمینه تدارک دیده است؛ از جمله طراحی دو پلت‌فرم جدید و 11 محصول با مالکیت معنوی ایرانی در قالب یک برنامه هفت ساله تدوین شده و به تصویب هیئت مدیره ایران خودرو نیز رسیده است.
وی افزود: در همه جای دنیا به دلیل هزینه های سنگین طراحی پلت‌فرم، عمدتا پلت‌فرم‌های جدید به‌صورت مشترک بین دو یا چند خودروساز طراحی و تولید می شوند. به همین دلیل نیز ایران خودرو تدابیری را اندیشیده است که بتواند این پروژه را با حداقل هزینه انجام دهد یا از مشارکت سرمایه گذاران خارجی بهره ببرد.
او تاکید کرد: در سند اهداف و سیاستهای صنعت خودرو در افق 1404 می بایست به سطح صادرات یک میلیون دستگاه خودرو در سال از 3 میلیون دستگاه تولید یعنی 33درصد دست یابیم. به همین منظور و با به کارگیری فن‌آوری‌های جدید در سه سال آینده 16درصد محصولات ایران خودرو به بازارهای خارجی صادر خواهد شد که این مقدار در 10سال آینده به 30درصد تولید ایران خودرو افزایش خواهد یافت.
مدیر عامل ایران خودرو، تولید محصولات جدید را لازمه توسعه صنعتی و حضور موفق در بازار دانست و تاکید کرد: در آینده نزدیک با عرضه دو محصول جدید و سه فیس لیفت شاهد خواهیم بود که سهم ایران خودرو در بازارهای داخلی و خارجی افزایش و استقبال مشتریان از محصولات ایران خودرو بیشتر خواهد شد.


ارسال توسط حسام
آرشیو مطالب
نظر سنجی
به این وبلاگ چه امتیازی می دهید؟صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin