تبلیغات
تخت گاز - دزدی به سبك هشدار برای كبرا 11
تخت گاز
آنلاین ترین وبلاگ اتومبیل در ایران


بازدید : مرتبه
تاریخ : سه شنبه 7 دی 1389
مرد جوانی كه به سبك فیلم‌های پلیسی اقدام به سرقت خودروی یك زن جوان كرده بود دستگیر شد.
دختر جوانی عصر 16 آذر امسال با مراجعه به كلانتری 119 مهرآباد از سرقت مسلحانه خودرو سواری مزدا 323 خود توسط یك مرد جوان در خیابان شریعتی اعلام شكایت كرد.
با تشكیل پرونده مقدماتی و دستور نصرتی دادیار شعبه هفتم دادسرای جنایی تهران پرونده جهت رسیدگی تخصصی به اداره یكم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد و كارآگاهان اداره یكم در اولین اقدام خود تحقیقات پلیسی را از مالباخته آغاز كردند.
شاكی در توضیح این سرقت مسلحانه به افسر پرونده گفت: در ساعت 10 صبح روز حادثه در حالی كه مقابل در منزل‌مان واقع در محدوده خیابان شریعتی قصد سوار شدن به خودروام را داشتم شاهد صحنه تعقیب یك دستگاه خودروی پراید سفید رنگ توسط مرد جوانی كه مسلح به یك قبضه اسلحه كلت كمری بوده شدم.
وی ادامه داد: مرد جوان با صدای بلند به خودرو پراید در حال حركت ایست می‌داد و پشت سر پراید می‌دوید. با دور شدن خودروی پراید فرد مسلح به من نزدیك شده و خواست خودروام را جهت تعقیب فرد متواری در اختیارش قرار دهم. ابتدا مخالفت كردم، اما فرد مسلح به زور پشت فرمان نشست، در حالیكه قصد ترك محل را داشت من خیلی سریع سوار صندلی عقب شدم.
پس از طی مسافتی مرد مسلح با اظهار اینكه قادر به رانندگی نیست توقف كرد و از من خواست تا به جای او پشت فرمان خودرو بنشینم. به محض پیاده شدن از خودرو برای جابجایی، فرد مسلح بی‌درنگ با خودرو از محل متواری شد.
مالبلخته در ادامه اظهاراتش گفت: فرد مسلح در تمام مدت طوری وانمود می‌كرد كه مأمور است و در حال تعقیب یك متهم است. كارآگاهان پس از شنیدن اظهارات شاكی جهت ترسیم چهره فرضی سارق از طریق كارآگاهان تشخیص هویت پلیس آگاهی اقدام به تهیه چهره‌نگاری از متهم كردند.
در مرحله بعد و در جریان رؤیت تصاویر سارقان سابقه‌دار توسط مالباخته، تصویر یكی از متهمان سابقه‌دار كه چهره‌اش بسیار شبیه به سارق متواری بود به افسر پرونده معرفی شد.
كارآگاهان اداره یكم كه علاوه بر تصویر چهره‌نگاری شده متهم عكس یك متهم دیگر با تشابه زیاد در اختیار داشتند، در جریان تحقیقات میدانی بسیار و تلاش شبانه‌روزی، جوان 31 ساله‌ای را به نام داود 31 ساله در محدوده شهرستان شهریار شناسایی و كارآگاهان با هماهنگی قضایی و اخذ نیابت در تاریخ 21 آذر به شهرستان مذكور اعزام شدند.
شاكی در روزی كه كارآگاهان به شهریار اعزام شده بودند با مراجعه به اداره یكم اعلام كرد در روز جاری فرد ناشناسی با من تماس گرفته و گفته كه می‌داند خودروام در اطراف شهریار پنهان شده است.
با این اطلاعات و این كه مخفیگاه متهم مورد نظر نیز در شهریار شناسایی شده بود با استفاده از تحقیقات وسیع در شهریار و محدوده اطراف، مخفیگاهش در همان روز شناسایی شد.
در این هنگام با توجه به عدم حضور وی در محل فردی دیگر از دوستانش دستگیر و طی یك تحقیقات علمی و پلیسی از نامبرده، خودرو سرقتی در شهریار كشف و توقیف و به تهران منتقل شد.
در ادامه تحقیقات در همان روز داود نیز در خیابان هنگام شناسایی و طی عملیات ویژه دستگیر و به اداره یكم منتقل شد. متهم ابتدای دستگیری منكر ارتكاب هرگونه سرقت شد. در مواجهه حضوری صورت گرفته شاكی فرد دستگیر شده را به عنوان سارق شناسایی و معرفی كرد.
در نهایت متهم لب به اعتراف گشود و به سرقت خودرو از مالباخته اعتراف كرد و درباره اسلحه كمری زمان سرقت گفت: این اسلحه قلابی بوده و بعد از سرقت آن را دور انداخته‌ام.
سرهنگ حمیدرضا یاراحمدی جانشین پلیس آگاهی تهران بزرگ با اعلام این خبر گفت: با توجه به احتمال سرقت‌های دیگر از سوی متهم دستگیر شده اقدامات همه جانبه جهت كشف سلاح، مهمات و همچنین سایر سرقت‌ها و جرائم ارتكابی احتمالی این متهم ادامه دارد.         


ارسال توسط حسام
آرشیو مطالب
نظر سنجی
به این وبلاگ چه امتیازی می دهید؟صفحات جانبی
پیوند های روزانه
امکانات جانبی
blogskin